Розпочни Свій Успішний ІТ Шлях з НУХТ!
Вступ

Кафедра ІТШІК започаткувала нову наукову конференцію

3–4 червня 2024 року відбулась Перша міжнародна науково-практична конференція «Штучний інтелект та інформаційні технології» (AIIT-2024), присвячена сучасним науковим проблемам у сфері ІТ, штучного інтелекту, аналізу даних, робототехніки, інтернету речей, кібербезпеки тощо.

Конференцію було організовано з ініціативи кафедри інформаційних технологій, штучного інтелекту і кібербезпеки (ІТШІК) Національного університету харчових технологій та завідувача кафедри Сергія Грибкова. Крім того, до організації активно долучились колеги з інших кафедр факультету автоматизації і комп’ютерних систем (АКС), а також ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти», Warsaw University of Technology (м. Варшава, Польща), Інститут проблем математичних машин і систем Національної академії наук України, Черкаський державний технологічний університет і Національний транспортний університет. Захід було зареєстровано в МОН України.

Засідання конференції розпочались 4 червня о 10:00 в онлайн-форматі в Zoom. На початку зі вступним словом виступив проректор НУХТ із наукової роботи Сергій Токарчук. Він привітав учасників і наголосив на важливості проведення таких заходів, які сприяють науковому розвитку, співпраці та обміну досвідом між фахівцями.

Попри те, що конференція проводилася вперше, вона викликала значний інтерес. І це зрозуміло, адже питання застосування штучного інтелекту та інформаційних технологій із кожним днем стають усе більш актуальними. Крім того, кафедра ІТШІК і факультет АКС мають досвід проведення подібних наукових заходів у минулі роки.

З першою доповіддю на тему «Аналіз та прогнозування розповсюдження забруднень з асиміляцією даних» виступив проф. Іван Ковалець із Інституту проблем математичних машин і систем НАН України. Він розповів, наскільки важливими є технології асиміляції даних для моделювання та прогнозування даних щодо довкілля, та навів чимало цікавих прикладів зі свого досвіду та напрацювань колег із України та за кордоном.

Наступними були доповіді від фахівців із інших установ і здобувачів. На конференції обговорювалося застосування штучного інтелекту в різних сферах життя, нейромережі та машинне навчання, інтелектуальний аналіз даних, комп’ютерний зір і навігація, автоматизація та робототехніка, кіберзахист і безпека даних, математичне моделювання та прогнозування процесів, а також створення прикладних інформаційних систем.

Особливий інтерес аудиторії традиційно викликали роботи, спрямовані на практичне застосування, а також допомогу особам із обмеженими можливостями. Цього разу серед таких розробок було презентовано системи для людей із порушеннями зору та хворих на цукровий діабет.

Після кожного виступу всі охочі могли поставити свої запитання до доповідачів та отримати відповіді на них. Деякі учасники обмінялись контактами в LinkedIn та інших мережах і продовжили спілкування після завершення заходу.

Ми були раді побачити та почути наших колег — науковців, викладачів, фахівців ІТ-компаній, випускників, аспірантів і студентів, які поділилися з публікою результатами своїх досліджень. Загалом онлайн-слухання конференції AIIT-2024 тривали понад 5 годин. За цей час зі своїми презентаціями виступили 37 доповідачів. Усього на заході були присутні понад 60 учасників, а до публікації у збірнику праць було подано 163 матеріали. Деякі доповіді та виступи було підготовлено англійською мовою.

Дякуємо всім колегам за допомогу в організації конференції, а авторам — за інтерес і активну участь в AIIT-2024! Бажаємо подальших творчих успіхів у наукових дослідженнях.

Також запрошуємо всіх охочих до участі в інших наукових заходах на базі НУХТ, зокрема у щорічній конференції з автоматизації та ІТ, яку організовує факультет АКС кожного листопада.

Завжди готові допомогти у виборі професії!