Новини

Запрошуємо до участі в Cyber Security Camp!

Департаментом Кіберполіції спільно з криптовалютною біржею Binance, Харківським національним університетом внутрішніх справ та проєктом «Брама» заплановано проведення Всеукраїнського відкритого конкурсу CYBER SECURITY CAMP для здобувачів вищої освіти України. За результатами якого планується організація 10-ти денного освітнього курсу для підвищення цифрової грамотності та культури безпекового поводження в кіберпросторі громадян України.


Анкета для реєстрації знаходиться за посиланням.


До участі у Конкурсі запрошуються слухачі, студенти та курсанти, віком від 18 років які є здобувачами вищої освіти у навчальних закладах України.


Конкурс проводиться у три тури в дистанційному режимі за допомогою мережі Інтернет:


Переможці Конкурсу отримають цінні подарунки від криптовалютної біржі Binance та матимуть змогу пройти 10-ти денне офлайн навчання освітньої програми із цифрової грамотності та роботи із віртуальними активами, отримати базові знання із технології пошуку та аналізу інформації з відкритих джерел. Офлайн навчання відбуватиметься на території Івано-Франківської або Закарпатської області (про що буде повідомлено додатково, враховуючи безпекову ситуацію). 


По 500 UAH для 2000 переможців етапу II

*еквівалент у крипті на акаунт Binance


По 2000 UAH для 100 переможців етапу III

*еквівалент у крипті на акаунт Binance


По 4000 UAH для 30 переможців етапу IV

*еквівалент у крипті на акаунт Binance


Поїздка до CYBER SECURITY CAMP у Буковель: на додаток до 4000 UAH, 30 переможців зможуть відвідати CYBER SECURITY CAMP у Буковелі, та пройти безплатне навчання від кваліфікованих тренерів.


Додаткова інформація та матеріали за посиланням:

https://drive.google.com/drive/folders/1sPGLvTwlAOt7cEtUNn_JO8EBWcjc3r29?usp=sharing



Опубліковано: 22-10-2024

Наші викладачі взяли участь у вебінарах із ІТ у Індонезії

Викладачі кафедри інформаційних технологій, штучного інтелекту і кібербезпеки (ІТШІК) черговий раз виступили на міжнародних вебінарах від наших партнерів із Індонезії.

 

Нагадаємо, що в 2023 році наш університет підписав меморандум щодо партнерства з індонезійським вишем University of Computer Science & Technology (Universitas STEKOM).

 

У рамках цієї співпраці викладачі НУХТ долучились до міжнародних вебінарів, що проводились у вересні та жовтні 2024 року. Двоє доцентів і один старший викладач кафедри ІТШІК факультету автоматизації і комп’ютерних систем виступили з презентаціями англійською мовою на заходах щодо штучного інтелекту та ІТ.

 

Зокрема 20 вересня к.т.н., доцент Микола Костіков та PhD, старший викладач Михайло Грама зробили спільну доповідь «The Future of Ethical AI in Business». А 1 жовтня к.ф.-м.н., доцентка Олена Андріюк виступила з презентацією на тему «The Intersection of IT and Sustainability: Green Tech Innovations». У заходах також узяли участь науковці з Індії, Індонезії та Малайзії. Вебінари відбувались у форматі Zoom-відеоконференцій.

 

Кожен доповідач виступав протягом 20–30 хвилин, після чого лектори відповідали на запитання аудиторії, поставлені усно та в чаті Zoom. Захід транслювався наживо на Youtube-каналі університету STEKOM.

 

Під час цьогорічних вебінарів обговорювались актуальні питання щодо сучасного розвитку інформаційних технологій і штучного інтелекту, а також їх використання в нашому житті. Лектори розповіли як про успішні випадки застосування цих технологій, так і про ризики та загрози, пов'язані з ними.

 

Зокрема було наведено приклади користі від штучного інтелекту в бізнесі, використання ІТ для моніторингу й попередження про надзвичайні ситуації, забезпечення сталого розвитку та захисту довкілля. З іншого боку, було озвучено такі наявні та потенційні проблеми, як етика при застосуванні штучного інтелекту, витоки особистих даних, упередження та дискримінація при ухваленні рішень щодо людей, розподіл відповідальності за критичні помилки та інше.

 

Університет STEKOM проводить подібні серії вебінарів регулярно протягом року. Серед обговорюваних тем також є кібербезпека, інтернет речей, цифровізація, сучасна освіта та дистанційне навчання, бізнес-комунікації, фінанси та інвестиції, маркетинг, інклюзивність тощо. Тож запрошуємо наших колег із інших кафедр і факультетів також долучатись до таких подій, обмінюючися знаннями та досвідом з науковцями з різних країн.

 

Факультет автоматизації і комп’ютерних систем дякує за запрошення та організацію вебінару університету STEKOM, а також відділу міжнародних зв’язків НУХТ за координацію співпраці між університетами. До нових зустрічей у наступних наукових заходах! 


Опубліковано: 01-10-2024

Сергій Грибков разом з представниками студради відвідає школу 170

19 вересня завідувач кафедри інформаційних технологій, штучного інтелекту і кібербезпеки Сергій Грибков разом із представниками студради АКС відвідали школу №170 Оболонського району м. Києва.


У форматі батьківських зборів було проведено презентацію ознайомлення з Національним університетом харчових технологій, зокрема з кафедрою ІТШІК факультету АКС. Сергій Грибков розповів про факультети та освітні програми, переваги та особливості навчання. 



Опубліковано: 20-09-2024

Кафедра ІТШІК успішно завершила проєкт COIL зі США

Цієї весни кафедра інформаційних технологій, штучного інтелекту і кібербезпеки (ІТШІК) НУХТ провела спільний проєкт COIL разом із Державним університетом Салема (штат Массачусетс, США).

 

Під час проєктів COIL (Collaborative Online International Learning) здобувачі з різних країн протягом декількох тижнів разом вивчають певну тему. З боку НУХТ це були 4 групи третього курсу спеціальності 122 «Комп’ютерні науки» в рамках дисципліни «Кросплатформне програмування» (55 осіб). Із боку Салема долучилися 22 студенти спеціальності «Комп’ютерні науки» в рамках курсу «Інженерія ПЗ».

 

Керували проєктом професор Аллан Брокенбро із кафедри комп’ютерних наук Державного університету Салема та доцент Микола Костіков із кафедри інформаційних технологій, штучного інтелекту і кібербезпеки НУХТ.

 

Співпраця в рамках COIL тривала протягом 6 тижнів весняного семестру. Спершу відбулося знайомство здобувачів із лекторами та між собою. Для учасників проєкту було створено канал у Discord, де всі написали коротку інформацію про себе та розповіли одне одному про свої зацікавлення. Спілкування відбувалось англійською мовою. В ході знайомства виявилося, що декілька студентів з університету Салема мають українське коріння.

 

Далі учасникам було надано навчальні матеріали (відео, презентації та текст) англійською та українською мовами на теми про тестування та забезпечення якості програмних засобів, а також організацію взаємодії та зворотного зв'язку в процесі розроблення програмних продуктів.

 

Практичним завданням проєкту було тестування програмного продукту. Студенти Салема розробили веб-додаток — соціальну мережу, в якій користувачі можуть публікувати тексти та медіа, підписуватись на своїх друзів, спілкуватися, реагувати на публікації, і т.д. Наші здобувачі мали зареєструватися, потестувати додаток і надати зворотний зв'язок на нього.

 

Як українські, так і американські учасники розподілилися на 11 фокус-груп. Кожна з них відповідала за окремий аспект тестованого веб-додатку. Здобувачі НУХТ писали зауваження щодо виявлених недоліків, а також пропозиції щодо поліпшення наявних функцій і додання нових. У Салемі збирали цей зворотний зв'язок, упорядковували отримані рекомендації та вирішували, як допрацювати додаток задля усунення недоліків.

 

У ході співпраці учасники використовували для зв'язку, обміну інформацією та обробки відгуків Discord, Zoom, Telegram, Google Sheets, OneDrive, електронну пошту та інші засоби.

 

Підбиваючи підсумки проєкту, варто сказати, що він виявився успішним і корисним для всіх із багатьох точок зору. Передусім, здобувачі набули нових знань щодо тестування програмних продуктів і застосували їх на практиці в реальному проєкті. Також вони поліпшили свої навички командної роботи, спілкування та взаємодії з партнерами за кордоном. Крім того, наші здобувачі підтягнули свої знання англійської. Проєкт був цікавим та корисним і для викладачів, які набули важливого досвіду організації міжнародного освітнього проєкту.

 

Слід також відзначити, що співпраця між університетами не припинилась після завершення проєкту COIL. У червні професор Брокенбро також долучився до рецензування освітніх програм кафедри інформаційних технологій, штучного інтелекту і кібербезпеки. Зокрема наш колега ознайомився з новозатвердженими програмами для здобувачів освітніх ступенів «магістр» і «доктор філософії» зі спеціальності 122 «Комп’ютерні науки» і надав відгуки на них.

 

Кафедра інформаційних технологій, штучного інтелекту і кібербезпеки ще раз дякує учасникам COIL, відділу міжнародних зв’язків НУХТ та всім іншим, хто долучився до організації та реалізації цього проєкту.


Опубліковано: 01-07-2024

Кафедра ІТШІК започаткувала нову наукову конференцію

3–4 червня 2024 року відбулась Перша міжнародна науково-практична конференція «Штучний інтелект та інформаційні технології» (AIIT-2024), присвячена сучасним науковим проблемам у сфері ІТ, штучного інтелекту, аналізу даних, робототехніки, інтернету речей, кібербезпеки тощо.

 

Конференцію було організовано з ініціативи кафедри інформаційних технологій, штучного інтелекту і кібербезпеки (ІТШІК) Національного університету харчових технологій та завідувача кафедри Сергія Грибкова. Крім того, до організації активно долучились колеги з інших кафедр факультету автоматизації і комп’ютерних систем (АКС), а також ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти», Warsaw University of Technology (м. Варшава, Польща), Інститут проблем математичних машин і систем Національної академії наук України, Черкаський державний технологічний університет і Національний транспортний університет. Захід було зареєстровано в МОН України.

 

Засідання конференції розпочались 4 червня о 10:00 в онлайн-форматі в Zoom. На початку зі вступним словом виступив проректор НУХТ із наукової роботи Сергій Токарчук. Він привітав учасників і наголосив на важливості проведення таких заходів, які сприяють науковому розвитку, співпраці та обміну досвідом між фахівцями.

 

Попри те, що конференція проводилася вперше, вона викликала значний інтерес. І це зрозуміло, адже питання застосування штучного інтелекту та інформаційних технологій із кожним днем стають усе більш актуальними. Крім того, кафедра ІТШІК і факультет АКС мають досвід проведення подібних наукових заходів у минулі роки.

 

З першою доповіддю на тему «Аналіз та прогнозування розповсюдження забруднень з асиміляцією даних» виступив проф. Іван Ковалець із Інституту проблем математичних машин і систем НАН України. Він розповів, наскільки важливими є технології асиміляції даних для моделювання та прогнозування даних щодо довкілля, та навів чимало цікавих прикладів зі свого досвіду та напрацювань колег із України та за кордоном.

 

Наступними були доповіді від фахівців із інших установ і здобувачів. На конференції обговорювалося застосування штучного інтелекту в різних сферах життя, нейромережі та машинне навчання, інтелектуальний аналіз даних, комп'ютерний зір і навігація, автоматизація та робототехніка, кіберзахист і безпека даних, математичне моделювання та прогнозування процесів, а також створення прикладних інформаційних систем.

 

Особливий інтерес аудиторії традиційно викликали роботи, спрямовані на практичне застосування, а також допомогу особам із обмеженими можливостями. Цього разу серед таких розробок було презентовано системи для людей із порушеннями зору та хворих на цукровий діабет.

 

Після кожного виступу всі охочі могли поставити свої запитання до доповідачів та отримати відповіді на них. Деякі учасники обмінялись контактами в LinkedIn та інших мережах і продовжили спілкування після завершення заходу.

 

Ми були раді побачити та почути наших колег — науковців, викладачів, фахівців ІТ-компаній, випускників, аспірантів і студентів, які поділилися з публікою результатами своїх досліджень. Загалом онлайн-слухання конференції AIIT-2024 тривали понад 5 годин. За цей час зі своїми презентаціями виступили 37 доповідачів. Усього на заході були присутні понад 60 учасників, а до публікації у збірнику праць було подано 163 матеріали. Деякі доповіді та виступи було підготовлено англійською мовою.

 

Дякуємо всім колегам за допомогу в організації конференції, а авторам — за інтерес і активну участь в AIIT-2024! Бажаємо подальших творчих успіхів у наукових дослідженнях.

 

Також запрошуємо всіх охочих до участі в інших наукових заходах на базі НУХТ, зокрема у щорічній конференції з автоматизації та ІТ, яку організовує факультет АКС кожного листопада.


Опубліковано: 05-06-2024

Лекції з ІТ для учнів комунального закладу
«Олександрівський ліцей № 2»

19 квітня викладач кафедри інформаційних технологій, штучного інтелекту і кібербезпеки Владислав Струзік провів лекції з ІТ для учнів комунального закладу "Олександрівський ліцей №2" Олександрівської селищної ради Кропивницького району Кіровоградської області.


Молодь із зацікавленістю слухала досвідчено спікера, адже вона цікавиться ІТ трендами і прагне обрати професійний шлях для успішного майбутнього.


В рамках заходу Владислав Анатолійович розповів про переваги та особливості навчання в Національному університеті харчових технологій.


Опубліковано: 19-04-2024

Компанія EPAM Ukraine провела презентацію для здобувачів

У середу 27 березня 2024 р. на 3-й парі пройшла відеоконференція з представниками компанії EPAM Ukraine.


EPAM — відома компанія з розроблення програмних засобів, яка працює в багатьох країнах світу. В Україні вона посідає перше місце за рейтингом роботодавців від сайту dou.ua.


У грудні 2023 року відбулась настановча зустріч представників компанії та викладачів кафедри ІТШІК, на якій було обговорено подальші кроки щодо можливостей нашої взаємодії.


Під час онлайн-зустрічі представники EPAM розповіли всім охочим про себе, свої проєкти, навчальні програми та перспективи співпраці з нашим університетом і здобувачами. Захід виявився дуже цікавим і корисним як для здобувачів, так і викладачів нашої кафедри. Чекаємо на наступні зустрічі та продовження нашої співпраці!


Із відеозаписом зустрічі за 27 березня можна ознайомитись нижче:


Опубліковано: 27-03-2024

Світла пам’ять...

Із глибоким сумом повідомляємо, що 13 лютого 2024 року пішла з життя доцентка кафедри інформаційних технологій, штучного інтелекту і кібербезпеки, к.т.н., доц. Олена Михайлівна М’якшило.


Олена Михайлівна народилась у 1951 році. В 1974 році закінчила Київський політехнічний інститут, факультет АЕПБ за спеціальністю «Обчислювальна техніка». Працювала в Київському інституті автоматики, брала участь у розробленні автоматизованих систем керування промисловими підприємствами, в тому числі для цукрових заводів.


У 1991 р. захистила кандидатську дисертацію на тему «Контроль інформації та діагностування мікропроцесорних засобів на основі природної інформаційної надлишковості в АСУ промислового призначення» за спеціальністю 05.13.06 «Автоматизація та управління технологічними процесами та виробництвами».


Із 1998 року Олена Михайлівна працювала в НУХТ і була однією із засновниць кафедри інформаційних систем у 2002 році. Вона займалась викладанням, науковою, методичною та організаційною роботою, публікацією навчальних та наукових праць, виконувала обов’язки заступниці завідувача кафедри, працювала секретарем спецради із захисту кандидатських і докторських дисертацій у НУХТ. Олена Михайлівна також керувала кандидатськими дисертаціями, магістерськими та бакалаврськими роботами, займалась розробленням та відкриттям нових освітніх програм, була гаранткою освітньої програми «Комп’ютерні науки» на спеціальності 122.


Наша колега була доброю та чуйною людиною, прекрасною викладачкою та справжнім фахівцем своєї справи. Вона самовіддано працювала та завжди приходила на допомогу, її любили та поважали студенти і колеги, по ній лишились тільки найкращі спогади.


Висловлюємо щирі співчуття рідним і близьким Олени Михайлівни. Це велика втрата для нас усіх. Світла пам’ять...


Опубліковано: 13-02-2024

У квітні пройде молодіжний форум із радіоелектроніки від ХНУРЕ

Харківський національний університет радіоелектроніки запрошує студентів, аспірантів і молодих учених взяти участь у роботі 28-го Міжнародного молодіжного форуму «Радіоелектроніка та молодь у ХХІ столітті», який відбудеться 16–18 квітня 2024 року.


В рамках форуму буде проходити виставка молодіжних розробок.


З умовами участі у форумі/виставці можна ознайомитися в інформаційному листі.

Офіційна сторінка заходу: https://nure.ua/konferencii-ta-workshops/mizhnarodnij-molodizhnij-forum-radioelektronika-i-molod-u-hhi-stolitti/xxviii-mizhnarodnyj-molodizhnyj-forum-radioelektronika-i-molod-u-khkhi-stolitti


Кінцевий термін подання матеріалів на форум — 06.03.2024 р.

Кінцевий термін подання матеріалів на виставку — 20.03.2024 р.


Опубліковано: 18-01-2024

1–2 березня пройде конференція з ШІ

Запрошуємо 1–2 березня 2024 року взяти участь у роботі Міжнародної наукової конференції «Штучний інтелект у науці та освіті» (AISE 2024).


Офіційний сайт заходу: https://sites.google.com/view/aise-2024


Передбачено сертифікати учасникам і учасницям, які зареєструвалися та взяли участь у конференції.


Місія конференції — висвітлення особливостей та напрямів застосування проривних технологій штучного інтелекту у наукових дослідженнях, економіці та освітніх практиках.


Напрями роботи:


Формат проведення: гібридний

Адреса проведення: Україна, Київ (буде повідомлена додатково)

Мови заходу: українська, англійська

Цільова аудиторія: вчителі, викладачі, наукові працівники, студенти, аспіранти та ін.


Конференція націлена на ознайомлення учасників та учасниць із передовими технологіями та прогресом у галузі штучного інтелекту, а також на виявлення ефективних способів застосування цих інновацій у наукових дослідженнях, економіці та освітніх практиках. Протягом конференції передбачено обговорення практичного досвіду використання штучного інтелекту, обмін ідеями стосовно оптимальних підходів до впровадження штучного інтелекту в науці та освіті. Конференція стане платформою для стимулювання дискусій, сприятиме зміцненню співпраці між учасниками та розвитку інноваційних рішень у сфері штучного інтелекту для науки, економіки та освіти.


Опубліковано: 17-01-2024

Перейдіть із рівня англійської B1 до B2 за 5 місяців!

Посольство США в Україні запускає безкоштовний інтенсивний курс для науковців і викладачів для підвищення рівня володіння англійською мовою. Реєстрацію відкрито до кінця дня (23:59) п’ятниці 19 січня 2024.


Акцент робиться на поліпшенні розмовних навичок, аби Ви могли впевнено виступати на наукових конференціях і вільно спілкуватися з колегами з інших країн. Метою є підвищення Вашого рівня з B1 до B2.


Для участи Ви маєте працювати у сфері української науки, при цьому Ви можете перебувати в Україні або за кордоном, але повинні вже мати рівень англійської B1.


Навчання буде тривати 17 тижнів — із 29 січня по 31 травня 2024 року.


Посилання для реєстрації та ознайомлення з додатковою інформацією:

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSckNGdPBNcQkwzFWLazmdQGbggdFepnwIL6dhfo-FgGIC2i2g/viewform


Опубліковано: 16-01-2024

Кафедра ІТШІК розпочинає проєкт COIL зі США

Цього року кафедра інформаційних технологій, штучного інтелекту і кібербезпеки (ІТШІК) НУХТ співпрацюватиме з Державним університетом Салема (штат Массачусетс, США) в рамках проєкту COIL.


COIL (Collaborative Online International Learning) — це тип міжнародних навчальних проєктів, під час яких викладачі та здобувачі з різних країн протягом 5–12 тижнів разом вивчають певну тему. Це може бути окремий курс або один із модулів у межах наявної дисципліни. Зазвичай освітні програми учасників є подібними, проте це не обов’язково. Часом із допомогою COIL з’являються досить цікаві міждисциплінарні дослідження.


У вересні 2023 за сприяння відділу міжнародних зв’язків НУХТ і координаторки проєктів COIL Олени Ковальчук було започатковано співпрацю нашого університету з Державним університетом Салема у США. Професор Аллан Брокенбро (Allan Brockenbrough) із кафедри комп’ютерних наук запропонував нам провести спільний проєкт у рамках свого курсу «Інженерія ПЗ».


Зі сторони НУХТ було вирішено залучити кафедру ІТШІК, де для здобувачів освітньої програми «Комп’ютерні науки» викладається дисципліна «Кросплатформне програмування». Для підготовки до проєкту в жовтні 2023 доцент кафедри ІТШІК Микола Костіков пройшов навчальний курс «COIL Elements» від Державного університету Нью-Йорка (SUNY) та отримав відповідний сертифікат.


У межах курсу було проведено серію вебінарів для викладачів університетів і коледжів зі США, Канади, Німеччини, Колумбії, Туреччини, України та інших держав. Навчання вела директорка центру Хоуп Віндл (Hope Windle). Під час онлайн-зустрічей наголошувалось на специфіці міжнародних навчальних проєктів і шляхах подолання можливих труднощів у роботі.


Нині триває узгодження тем і формату спільних занять між лекторами зі США та України. Синхронну та асинхронну співпрацю в рамках проєкту заплановано на березень 2024 року, під час весняного семестру.


Кафедра ІТШІК дякує всім, завдяки кому стала можливою ця співпраця, та сподівається на успішну реалізацію проєкту.


Опубліковано: 14-01-2024

До 19 січня подавайте заявки на конференцію щодо ІТ у бізнесі

15 лютого 2024 року запрошуємо взяти участь у VII Всеукраїнській науково-практичній конференції «Нові інформаційні технології управління бізнесом».


Участь у конференції БЕЗКОШТОВНА!


Формати участі:
- Очно (м. Київ, вул. Володимирська, 60, актова зала головного (червоного) корпусу Київського національного університету імені Тараса Шевченка, станція метро "Університет")
- Онлайн (перегляд прямої трансляції заходу)


Заявки на участь із доповіддю приймаються до 19 січня 2024 року.
Тези для збірника приймаються до 7 лютого 2024 року.


Увага! Попередня реєстрація на сайті www.unionba.com.ua обов'язкова!

Реєстрація на очну участь відкрита до 13 лютого 2024 року.
Реєстрація на онлайн участь відкрита до 15:00, 14 лютого 2024 року.

 

Додаткові питання Ви можете надсилати на електронну адресу osvita@unionba.com.ua

Детальна інформація на сайті www.unionba.com.ua


Опубліковано: 13-01-2024

До 1 лютого — подання робіт на конкурс Black Sea Science 2024

Запрошуємо здобувачів до участі в дистанційному міжнародному конкурсі студентських наукових робіт «Black Sea Science 2024», який організовує Одеський національний технологічний університет.


Участь у конкурсі безкоштовна! Роботи приймаються до 1 лютого 2024 року.


Напрями проведення конкурсу:

1. Харчова наука і технології

2. Економіка і управління

3. Інформаційні технології, автоматизація і робототехніка

4. Енергетика та енергоефективність

5. Екологія та охорона навколишнього середовища

6. Туризм та готельно-ресторанна справа


Автори кращих наукових робіт запрошуються до участі у підсумковій онлайн-конференції для наукової доповіді та захисту роботи в березні 2024 р.


Докладнішу інформацію наведено на офіційному сайті конкурсу http://isc.ontu.edu.ua


Опубліковано: 12-01-2024

Міжнародний конкурс Global Game Jam 2024

Із 20 по 28 січня 2024 року в Україні вдев'яте пройде найбільший Міжнародний конкурс з розробки комп’ютерних ігор Global Game Jam. У світі він щорічно збирає біля 40 000 учасників у понад 800 містах.


Участь безкоштовна!


Запрошуємо здобувачів освіти вищих навчальних закладів України взяти участь у Global Game Jam Ukraine 2024.


Розроблення комп'ютерної гри — це комплексна міждисциплінарна діяльність, що залучає широкий спектр компетенцій як технічного, так і гуманітарного профілів: програмування, 3D-моделювання, 2D-графіка, анімація, створення музики, написання сценаріїв, презентація результатів роботи. У процесі розробки розвивається міжособистісна комунікація, налагоджуються професійні зв’язки, тренуються навички з проектної роботи, тайм-менеджменту та творчого пошуку. 


Розклад:


Розробники найкращих ігор отримають призи від компаній-спонсорів, а також будуть запрошені представити свої ігри на Міжнародній конференції з розробки ігор Games Gathering Lviv 2024 та на Міжнародній науковій конференції з гейм-джемів, хакатонів та заходів розробки ігор, ICGJ 24.


Повна інформація щодо реєстрації учасників та створення локацій Global Game Jam Ukraine представлена на сайті ggj.org.ua


Міжнародний сайт Global Game Jam: globalgamejam.org


Опубліковано: 09-01-2024

EPAM запрошує викладачів на безкоштовне стажування

ІТ-компанія EPAM щорічно проводить навчальні програми як для здобувачів, випускників, так і для викладачів. Саме таким курсом є стажування Teachers Internship (Winter 2024), спрямоване на підвищення кваліфікації працівників закладів освіти.


Набір охочих відкритий до 9:00 ранку пн. 15 січня 2024 року. Онлайн-заняття за програмою розпочнуться з 22 січня і триватимуть протягом 3 тижнів.

 

Якщо Ви викладаєте у школі чи ВНЗ та хочете дізнатись:

 

Тоді безкоштовне стажування від EPAM University — саме для Вас!


Кількість місць на програмі обмежена. Усі подробиці та реєстрація — за посиланням:

https://epa.ms/TI2024Uni


Опубліковано: 28-12-2023

Викладачі кафедри пройшли курси від НАЗЯВО

22–23 грудня 2023 р. завідувач кафедри ІТШІК, проф. Сергій Грибков і доц. Олена Харкянен отримали сертифікати про успішне закінчення дистанційних курсів із двох тем:


Обидва курси було проведено Національним агентством із забезпечення якості вищої освіти (НАЗЯВО) через платформу масових відкритих онлайн-курсів Prometheus.


Вітаємо наших колег!


Опубліковано: 23-12-2023

Проф. Сергій Грибков узяв участь у захисті PhD-дисертації

2 грудня 2023 р. відбувся захист дисертації Юлії Володимирівни Костюк на тему «Інформаційно-інтелектуальна система оцінки та прогнозування якості харчової продукції» на здобуття ступеня доктора філософії зі спеціальності 122 – Комп’ютерні науки із використанням дистанційних технологій.


Захід розпочався о 10:00 в Державному торговельно-економічному університеті, ауд. Б-514. Науковим керівником здобувачки є Криворучко О.В., доктор технічних наук, професор.


У процедурі захисту як перший науковий опонент узяв участь завідувач кафедри ІТШІК НУХТ, д.т.н., проф. Сергій Віталійович Грибков. Він ознайомився з роботою здобувачки, сформував рецензію та виступив із доповіддю щодо переваг і недоліків поданої роботи, а також можливих перспектив вдосконалення та розвитку наукового дослідження в майбутньому.


За результатами захисту пані Костюк було присуджено ступінь доктора філософії (PhD). Вітаємо!


Опубліковано: 07-12-2023

Конкурс наукових досліджень із ІТ від ХНТУ

Херсонський національний технічний університет (м. Хмельницький) ініціює проведення Всеукраїнського конкурсу наукових досліджень студентів «Інформаційні технології в науці та виробництві»


Участь безкоштовна! Роботи подаються до 1 лютого 2024 року на пошту: ludtim@ukr.net


Конкурс проводиться у два етапи:


Докладніша інформація на офіційній сторінці заходу: http://kntu.net.ua/ukr/Nauka/Konkursi


Опубліковано: 27-11-2023

Викладачі кафедри провели онлайн-зустріч із представниками EPAM

Наша кафедра продовжує співпрацю з роботодавцями. Зокрема сьогодні було проведено онлайн-зустріч із представниками ІТ-компанії EPAM. Ця фірма є відомою не лише в Україні, а й у всьому світі як провідна компанія у сфері розроблення ПЗ. Також EPAM відомий своїми безкоштовними навчальними програмами для всіх охочих увійти у сферу ІТ.


Під час сьогоднішньої зустрічі було обговорено і можливості курсів від EPAM для наших здобувачів і випускників, і програми стажування в компанії для викладачів, і майбутню співпрацю щодо вдосконалення освітніх програм кафедри та проведення гостьових лекцій від фахівців фірми.


У відеоконференції від кафедри ІТШІК узяли участь завідувач кафедри, д.т.н., проф. Сергій Грибков, к.т.н., доц. Микола Костіков, к.т.н., доц Олена Харкянен і ст. викл. Наталія Ліманська.


Слід зазначити, що контакти з EPAM були в нашої кафедри і раніше, адже немало наших випускників пройшли курси та отримали роботу в цій компанії. Крім того, доц. Микола Костіков та інші колеги вже проходили стажування для викладачів ІТ у 2021–22 рр.


У 2024 році планується провести презентацію від EPAM для здобувачів спеціальності 122 «Комп’ютерні науки», де буде обговорено нашу подальшу співпрацю. З нетерпінням чекаємо на нові зустрічі!


Опубліковано: 30-11-2023

Доц. Юрій Чаплінський виступив на конференції ISRM-2023

21–22 листопада 2023 р. проводилась онлайн-конференція ISRM: The State of AI In Risk Management.


У роботі конференції взяли участь 850 осіб із 66 різних країн, у тому числі й доцент нашої кафедри, к.т.н., с.н.с. Юрій Петрович Чаплінський.


Конференція розглядалась як платформа для обговорення останніх досягнень в управлінні комплексними ризиками за допомогою штучного інтелекту, для обговорення сучасного глобального регуляторного середовища щодо інструментів штучного інтелекту та його застосування у прийнятті рішень, для обговорення сучасних викликів у середовищі глобальних загроз для суспільства у розрізі управління ризиками, а також практичних міркувань для представників бізнесу та фахівців, які прагнуть краще використовувати штучний інтелект для вдосконалення процесу прийняття рішень.


Опубліковано: 25-11-2023

Доц. Олена Харкянен провела гостьову лекцію для Сумського коледжу

22 листопада 2023 р. доц. Олена Харкянен провела гостьову лекцію для Сумського фахового коледжу НУХТ.


Тема доповіді — «Штучний інтелект. Технологія Deepfakes: креативність, вплив на суспільство, загрози та виклики».


Під час лекції Олена Валеріївна розповіла про сучасний стан розвитку методів штучного інтелекту, а також про їхній позитивний і негативний вплив на суспільство. Зокрема серед загроз використання ШІ останнім часом усе більш актуальною є створення фейків — фальшивих зображень, аудіо- та відеозаписів, які можуть вводити в оману інтернет-користувачів. Із розвитком технологій такі фейки виглядають усе більш реалістичними. Викладачка також зазначила у своїй доповіді можливі шляхи виявлення діпфейків і боротьби з ними.


Після лекції здобувачі та здобувачки поставили запитання доповідачці та отримали відповіді на них. Дякуємо Сумському фаховому коледжу НУХТ за організацію спільного заходу та сподіваємось на подальшу плідну співпрацю!


Опубліковано: 23-11-2023

Завідувач кафедри ІТШІК узяв участь у конференції MODS 2023

13–15 листопада 2023 р. завідувач кафедри ІТШІК Сергій Грибков узяв участь у XVIII Міжнародній конференції Mathematical Modeling and Simulation of Systems (MODS 2023).


Захід проводився на базі Національного університету «Чернігівська політехніка». В рамках роботи конференції Сергій Віталійович зробив рецензію на доповідь «Strategic Planning Technology: Application Aspects of Artificial Intelligence Linguistic Generative Models».


За результатами заходу завідувач кафедри отримав сертифікат учасника.


Опубліковано: 17-11-2023

Група КН-3-3 стала найуспішнішою в університеті!

АКС – ми найкращі! Таким завжди був, є і буде девіз нашого факультету автоматизації і комп’ютерних систем НУХТ!


Цього семестру за показником успішности та активної участи в житті факультету АКС було обрано три найкращі групи:


1. КН 3-3 — середній бал 81,4 (староста Олександр Бондаренко)

2. КН-4-5ск. — середній бал 77,8 (староста Михайло Позняк)

3. АК-4-1 — середній бал 76 (староста Андрій Журавльов)


Головними критеріями вибору найкращих груп є: середній бал успішности, наукова діяльність, наявність іменних стипендій, участь у міжнародних стажуваннях, участь у благодійності, спортивні, культурні, музичні досягнення тощо.


16 листопада в актовій залі НУХТ ми святкували Міжнародний день студентів, на якому нагороджували найкращих студентів та найкращі групи університету, відбувся чудовий концерт.


Нашу групу КН-3-3, кураторкою якої є Наталія Ліманська, за НАЙВИЩИЙ показник успішности з навчання по університету нагородили тортом! 


Вітаємо вас, дорогі наші АКС-ники! Бажаємо наступні сесії здати ще краще, ніж попередні! Будьте успішні, здорові, щасливі!


Опубліковано: 15-11-2023

Вітаємо нашого декана з ювілеєм!

12 листопада декан факультету автоматизації і комп’ютерних систем Андрій Васильович Форсюк відзначає 60-річний ювілей!


Наш дорогий декане, від імені всього колективу, від колег і студентів, вітаємо Вас із прекрасним святом — із Днем народження.


Для нас велика честь працювати під керівництвом такої людини, як Ви. Ми не перестаємо дивуватися Вашому професіоналізму та лідерським якостям, які Ви вміло та вчасно застосовуєте. Дякуємо Вам за всі роки невтомної та плідної праці на благо нашого факультету. Ви зробили для АКС справді багато, і ми хочемо побажати Вам натхнення та наснаги на ще кращі здобутки.


Але Ви не просто декан АКС, а ще й прекрасна, доброзичлива та сумлінна людина і патріот України! З Вами приємно працювати в одному колективі.


Зі святом, наш дорогий ювіляре. Нехай Ваша робота приносить Вам тільки задоволення. Ми бажаємо Вам творчих успіхів, щастя, міцного здоров’я і всього найкращого! А нам усім – ПЕРЕМОГИ та процвітаючої України.


Опубліковано: 12-11-2023

Вітаємо студентів факультету АКС із ПЕРЕМОГОЮ у грі в шахи НУХТ!

Вітаємо студентів факультету автоматизації і комп’ютерних систем з ПЕРЕМОГОЮ у грі в шахи НУХТ!


Перше місце отримав студент групи КН 1-2 Дорофеєв Сергій. Хлопець захоплювався грою у шахи з раннього дитинства. Навчив його грати у шахи батько, а дідусь був талановитим шахістом. Гра у шахи – родинна традиція Дорофеєвих! У шкільні роки Сергій брав участь у районних змаганнях з шахів і завжди досягав призових місць.


Друге місце отримав студент групи АК 4-1 Карюк Євгеній. Євгена навчив грати у шахи батько. У шкільні роки хлопець зайняв третє місце у районі!


Гра у шахи у Національному університеті харчових технологій була цікава і напружена, адже довелося зіграти 8 партій поспіль.

Зараз хлопці готуються 7–8 листопада представляти наш університет на міжуніверситетських змаганням з шахів!


Бажаємо вам успіхів, дорогі АКС-ники! Тримаємо за вас кулаки!


Опубліковано: 06-11-2023

Доц. Андрій Мошенський пройшов курс із використання Unreal Engine

Доцент нашої кафедри Андрій Мошенський пройшов курс від академії M3DS, присвячений використанню Unreal Engine для розроблення ігор.


M3DS — це приватний університет у Скоп'є (Північна Македонія), який спеціалізується на підготовці фахівців із 3D-моделювання. Виш пропонує онлайн-курси в цій галузі, за підсумками проходження яких можна отримати офіційний сертифікат, що засвідчує здобуття необхідних знань і навичок у цій сфері.


CEO компанії Stefan Mitrov і команда M3DS привітали нашого колегу з успішним завершенням курсу, відзначивши його високі знання та активну роботу під час вивчення Unreal Engine.


Бажаємо Андрію Олександровичу подальших успіхів у підвищенні кваліфікації, а також запрошуємо інших колег скористатися сучасними можливостями онлайн-навчання у сфері ІТ!


Опубліковано: 31-10-2023

Студенти та студентки КН-1-4 побували в музеї НУХТ

У жовтні наші першокурсники з групи КН-1-4 відвідали музей Національного університету харчових технологій.


Здобувачів супроводжувала їхня викладачка, к.іст.н., доц. Олена Пивоваренко. Під час відвідин студенти та студентки дізнались більше про історію заснування та розвитку НУХТ, а також цікаві факти, пов’язані з нашим університетом.


Захід був корисним і пізнавальним та лишив у всіх приємні враження. Наприкінці зустрічі хлопці та дівчата традиційно зробили фото на згадку на фоні експозиції.


Нагадуємо всім охочим, що музей НУХТ постійно діє в корпусі «А» за адресою: вул. Володимирська, 66.


Опубліковано: 27-10-2023

Гостьова лекція від нашого випускника та магістранта

19 жовтня 2023 р. Дмитро Драгомерецький, наш магістрант, провів гостьову лекцію для здобувачів на тему «Потокова обробка даних в хмарному середовищі (галузі застосування, технології, проблеми)».


Дмитро є керівником команди розробки хмарної інфраструктури та кібербезпеки в компанії Ciklum. Він випускник НУХТ і має 15 років фахового досвіду в сфері ІТ. Крім того, він є співзасновником компаній OpSpace та Bitwire. Зараз Дмитро продовжує навчання, здобуваючи ступінь магістра на спеціальності 122 «Комп’ютерні науки».


Під час гостьової лекції доповідач розповів про наявні сучасні технології та галузі застосування потокового опрацювання даних у хмарних середовищах, а також про проблеми, які при цьому виникають. Наприкінці зустрічі наші здобувачі поставили питання по темі та отримали на них вичерпні відповіді.


Ми раді такій співпраці з нашими здобувачами, випускниками та роботодавцями, адже подібний обмін досвідом безперечно є корисним для всіх. Запрошуємо всіх охочих і надалі брати участь у гостьових лекціях за нашим фахом як слухачів та доповідачів.


Ще раз дякуємо Дмитру та всім причетним до організації заходу. До нових зустрічей! 


Опубліковано: 20-10-2023

Голова студради факультету отримала подяку ректора

Вітаємо нашу студентку та голову студентської ради факультету автоматизації і комп’ютерних систем Олександру Сірик із високою нагородою університету – Подякою ректора!


Відзнаку вручено за активну участь у науково-дослідній роботі факультету, громадському та культурному житті університету з нагоди Дня працівника харчової промисловості!


Ми пишаємося Вами, Олександро!


Опубліковано: 19-10-2023

Наша студентка вкотре стала призеркою з танців!

Вітаємо студентку нашої кафедри, голову культурно-масового сектору факультету автоматизації та комп’ютерних систем НУХТ Маріну Трофімченко з черговою високою нагородою — ДРУГЕ місце на Всеукраїнських змаганнях «Ukrainian United Cup»!


Бажаємо Вам успіхів, Маріно!


Опубліковано: 16-10-2023

АКС провів черговий день відкритих дверей

7 жовтня 2023 року ми провели День відкритих дверей у Національному університеті харчових технологій.


Наш факультет автоматизації та комп’ютерних систем взяв активну участь у цьому заході. У стінах університету побувало чимало гостей, яким ми були дуже раді. Ми ознайомили гостей зі спеціальностями та освітніми програмами факультету, провели тематичні майстер-класи.


З тими учнями шкіл та коледжів, які не змогли приїхати до університету, ми зустрілися в режимі zoom-конференції. Викладачі факультету розповідали про наші спеціальності, представивши змістовну презентацію, провели віртуальну екскурсію лабораторіями факультету, відповідали на поставлені абітурієнтами запитання.


Ми з нетерпінням чекаємо на вас на наступних днях відкритих дверей. До зустрічі у стінах нашого університету!


НУХТ - ЧЕКАЄ САМЕ НА ТЕБЕ! 


Опубліковано: 08-10-2023

Запрошуємо на День відкритих дверей!

7 жовтня 2023 року (субота) о 10:30 розпочнуться заходи в рамках Дня відкритих дверей у НУХТ у головному корпусі університету (м. Київ, вул. Володимирська, 66).


Факультет АКС запрошує всіх охочих прийти та поспілкуватися щодо всіх можливих питань, пов’язаних зі вступом і навчанням на наших спеціальностях, зокрема і 122 «Комп’ютерні науки», яка охоплює програмування та інші сучасні технології у сфері ІТ. З вами цього дня будуть викладачі та студенти нашої кафедри.


Якщо не маєте змоги приїхати в Київ, то приєднуйтесь до нас дистанційно за наступним посиланням:
https://us02web.zoom.us/j/7069520121?pwd=aUg1YVRMUkZkTGZqdnRpcG9janBHZz09

Ідентифікатор конференції: 706 952 0121

Код доступу: 1111


НУХТ - ЧЕКАЄ САМЕ НА ТЕБЕ! 


Опубліковано: 04-10-2023

Завідувач кафедри ІТШІК пройшов підвищення кваліфікації від Genesis

Із 22 по 25 вересня 2023 завідувач кафедри, проф. Сергій Грибков пройшов додаткову програму підвищення кваліфікації для акредитованих працівників ЗВО та отримав подовження дозволу інтегрувати курс «Створення та розвиток ІТ-продуктів» у НУХТ.


Курс проходив у дистанційному форматі, за його результатами Сергій Віталійович отримав сертифікат від ІТ-компанії Genesis та ГО «Освітня фундація продуктового ІТ».


Опубліковано: 30-09-2023

Група КН-2-5ск. відвідала музей НУХТ

22 вересня 2023 р. наші новачки з групи КН-2-5ск., що вступили до вишу за скороченим терміном навчання після закінчення коледжів, відвідали музей Національного університету харчових технологій.


Здобувачів супроводжував їхній куратор, к.т.н., доц. Володимир Овчарук. Під час відвідин студенти та студентки дізнались більше про історію заснування та розвитку НУХТ, а також цікаві факти, пов’язані з нашим університетом.


Захід був корисним і пізнавальним та лишив у всіх приємні враження. Наприкінці зустрічі хлопці та дівчата разом із куратором зробили фото на згадку на фоні експозиції.


Нагадуємо всім охочим, що музей НУХТ постійно діє в корпусі «А» за адресою: вул. Володимирська, 66.


Опубліковано: 22-09-2023

Об’єднаній кафедрі ІТШІК виповнився 1 рік!

13 вересня 2022 року було утворено кафедру інформаційних технологій, штучного інтелекту і кібербезпеки шляхом об’єднання двох кафедр факультету АКС — кафедри інформаційних систем (засновано в 2002) і кафедри інформатики (засновано в 1973).


Сьогодні ми відзначаємо один рік із дня заснування нової кафедри ІТШІК.


У цей день вітаємо всіх причетних та бажаємо нашим працівникам і здобувачам плідної роботи та навчання, успішних наукових досліджень і нових творчих здобутків!


Опубліковано: 13-09-2023

Доц. Андрій Мошенський узяв участь у захисті дисертації

12 вересня доцент нашої кафедри опонував на захисті дисертації Анатолія Курила на здобуття наукового ступеня доктора філософії.


Подія проходила у спеціалізованій вченій раді ДФ 26.255.003 в Інституті телекомунікацій і глобального інформаційного простору Національної академії наук України в м. Києві.


Дисертація Анатолія Васильовича Курила була присвячена темі: «Інформаційні технології для моніторингу та адаптивного управління сміттєзвалищами». Працю було подано до захисту за спеціальністю 122 – Комп’ютерні науки на здобуття ступеня доктора філософії.


Наш колега, к.т.н., доц., доц. кафедри ІТШІК Андрій Мошенський як офіційний опонент озайомився з роботою та під час захисту виступив із відгуком на дисертаційне дослідження, зазначивши його актуальність і практичну цінність, а також висловивши побажання щодо вдосконалення окремих нюансів і перспектив майбутніх наукових пошуків за цією темою.


Після наукової дискусії щодо дисертації відбулось відкрите голосування. За результатами захисту здобувачу було одноголосно присуджено науковий ступінь доктора філософії. Вітаємо!


Опубліковано: 12-09-2023

Запрошуємо на презентацію каталогу продуктових ІТ-компаній
та ІТ-продуктів Incredible Tech


Incredible Tech - це вкрай необхідний для просування ІТ-індустрії України на міжнародному ринку каталог, до якого увійшли перспективні українські продуктові ІТ-компанії та ІТ-продукти.

Каталог розробили Асоціація IT Ukraine разом із Мінцифри як ефективний інструмент підвищення обізнаності щодо можливостей українського ІТ, залучення інвестицій в індустрію та масштабування існуючих бізнесів в сфері IT. Генеральним партнером каталогу виступив UKRSIBBANK BNP Paribas Group. Агенція TopLead сприяла створенню цього гайду.

В каталозі представлені знакові українські ІТ-продукти та їх розробники за напрямками Defence Tech, E-commerce&Retail, ESports&Gaming, EdTech, FinTech&Insurance, HR Tech, HealthTech&Wellness, Legal Tech та інші.

Відвідай онлайн-презентацію каталогу, щоб першим дізнатися які гравці ринку потрапили до каталогу та в які ІТ-продукти будуть інвестувати міжнародні партнери.



Дата: 14 вересня, четвер

Час: 17:00-18:30

Формат: онлайн


Під час події дізнаєшся про: 

Відбір компаній до каталогу здійснила незалежна експертна рада, до складу якої увійшли представники Мінцифри, фаундери та СЕО tech-компаній, інвестори.

Поспішай зареєструватися, щоб потрапити на онлайн-захід та отримати каталог першим та дізнатися більше про унікальні ІТ-продукти від української ІТ-індустрії!

Презентацію каталогу організовано за підтримки: AEQUO, ASBC, Devlight, Logitech, Mercedes-Benz, Talando.

Реєстрація за посиланням

У разі питань звертайтесь до:

Калиновської Марини,

Head of Events Department

Kalynovska@itukraine.org.ua


Опубліковано: 03-09-2023

Працівники кафедри отримали нагороди від ректора

31 серпня в актовій залі НУХТ відбулися збори трудового колективу університету перед початком нового навчального року.


На заході виступив ректор НУХТ Олександр Шевченко, який відзвітував про роботу університету за 2022/23 н.р. і окреслив плани на новий навчальний рік. Друга частина зборів була присвячена нагородженню працівників НУХТ.


Нагороди вручили і представникам та представницям нашої кафедри ІТШІК. Зокрема грамоти та подяки від ректора отримали:


Вітаємо наших колег із нагородами та бажаємо подальших успіхів у роботі!


Опубліковано: 31-08-2023

Викладачі кафедри виступили на міжнародних вебінарах зі штучного інтелекту

Цього тижня викладачі нашої кафедри долучились до міжнародних вебінарів, організованих нашими партнерами з Індонезії.


Нагадаємо, що в червні цього року Національний університет харчових технологій і University of Computer Science & Technology (Universitas STEKOM) з Індонезії підписали меморандум щодо партнерства між нашими навчальними закладами. Він передбачає можливості для навчання, спільних досліджень і обміну досвідом.


У рамках цієї співпраці в серпні було проведено серію міжнародних вебінарів. На заходи було запрошено викладачів НУХТ у якості доповідачів. Зокрема двоє доцентів кафедри ІТШІК факультету АКС провели виступи англійською мовою на заходах щодо штучного інтелекту.


21 серпня к.ф.-м.н., доц. Олена Андріюк виступила з презентацією на тему «How AI Could Save (Not Destroy) Education». А 22 серпня к.т.н., доц. Микола Костіков презентував доповідь «The Incredible Creativity of Deepfakes and the Worrying Future of AI», підготовлену спільно з к.т.н., доц. Оленою Харкянен. Крім наших викладачів, у заходах також брали участь науковці з Індонезії та Малайзії. Вебінари було проведено у форматі Zoom-відеоконференцій.


Кожен доповідач мав по 30 хвилин для виступу, а після всіх доповідей було проведено обговорення, де всі охочі могли поставити свої питання лекторам. Слухачі писали запитання в коментарях у Zoom та на Youtube-каналі університету STEKOM, де подія транслювалась наживо.


Вебінари вийшли справді насиченими, адже під час кожного було презентовано по 4–5 повноцінних доповідей. Лектори підняли багато актуальних питань щодо нинішнього стану й можливого майбутнього штучного інтелекту та його застосувань у різних сферах життя. Спільно з індонезійськими колегами та слухачами наші викладачі обговорили як позитивні ефекти, так і потенційні загрози, які можуть нести для людей ці сучасні технології.


Восени планується продовжити вебінари та обмін науковими знаннями між НУХТ і STEKOM. Цього разу до виступів мають долучитися наші колеги з кафедри АКТСУ, які поділяться досвідом щодо використання штучного інтелекту в галузі автоматизації та інтернету речей.


Факультет АКС дякує за організацію наукових подій університету STEKOM, а також Відділу міжнародних зв’язків НУХТ. Сподіваємось на подальшу плідну співпрацю!


Опубліковано: 25-08-2023

Доц. Андрій Мошенський опонував при захисті дисертації Ю.Голована

22 серпня доцент нашої кафедри опонував на захисті дисертації Юрія Голована на здобуття наукового ступеня доктора філософії.


Подія проходила у спеціалізованій вченій раді ДФ 26.255.003 в Інституті телекомунікацій і глобального інформаційного простору Національної академії наук України в м. Києві.


Дисертація Юрія Мироновича Голована була присвячена темі: «Геоінформаційні технології оцінки і прогнозу якості ґрунтів на регіональному рівні». Працю було подано до захисту за спеціальністю 122 – Комп’ютерні науки на здобуття ступеня доктора філософії.


Наш колега, к.т.н., доц., доц. кафедри ІТШІК Андрій Мошенський як офіційний опонент озайомився з роботою та під час захисту виступив із відгуком на дисертаційне дослідження, зазначивши його актуальність і практичну цінність, а також висловивши побажання щодо вдосконалення окремих нюансів і перспектив майбутніх наукових пошуків за цією темою.


Після наукової дискусії щодо дисертації відбулось відкрите голосування. За результатами захисту здобувачу було присуджено науковий ступінь доктора філософії. Вітаємо!


Опубліковано: 23-08-2023

Підписано меморандум зі Stekom University (Індонезія)

Національний університет харчових технологій підписав меморандум про співпрацю з University of Computer Science & Technology.


Stekom University, заснований у 1986 році, є вищим навчальним закладом Індонезії, розташованим на острові Ява. Основним профілем цього університету є викладання комп’ютерних наук та інформаційних технологій, що напряму пов’язано і з діяльністю нашої кафедри ІТШІК.


У червні 2023 року НУХТ і Stekom University підписали меморандум щодо партнерства між нашими навчальними закладами. Він передбачає можливості для навчання та досліджень, студентські обміни, коротко- та довгострокові стажування, взаємні візити, а також інші узгоджені види діяльності та програми.


Сподіваємось на плідну співпрацю з нашими колегами!


Опубліковано: 30-06-2023

Вітаємо завідувача кафедри з присвоєнням вченого звання!

Раді повідомити, що завідувач кафедри ІТШІК Сергій Віталійович Грибков отримав учене звання професора.


Рішення затверджено наказом Міністерства освіти і науки України № 768 від 20 червня 2023 р.:

https://mon.gov.ua/ua/npa/pro-zatverdzhennya-rishen-atestacijnoyi-kolegiyi-ministerstva20062023


29 червня на засіданні Вченої ради НУХТ ректор університету Олександр Шевченко вручив атестат професора нашому завідувачу кафедри.


Вітаємо Сергія Віталійовича та бажаємо йому подальших здобутків і успіхів у роботі!


Опубліковано: 29-06-2023

ІТ-компанія Boosta провела вебінар для наших здобувачів

Зустрічі з роботодавцями завжди привертають чималу увагу та зацікавленість здобувачів освіти. Тому у рамках співпраці ІТ-компанії «Boosta» з кафедрою інформаційних технологій, штучного інтелекту і кібербезпеки відділ працевлаштування випускників організував вебінар «Чим займається Android developer», сфокусований на розвиток професійних навичок та кар’єрних можливостей молоді.


Під час зустрічі спеціалістка з комунікацій Анна Кривак розповіла здобувачам другого та третього курсів освітніх програм «Комп’ютерні науки» та «Інформаційні системи та штучний інтелект» про компанію «Boosta», умови працевлаштування, можливості професійного росту, відкриті вакансії й етапи відбору на позиції.


Далі Владислав Бойко, Android-розробник  компанії перейшов безпосередньо до вебінару «Чим займається Android developer?».


Були обговорені важливі та цікаві для майбутніх IT-фахівців теми: перспективи напрямку розроблення мобільних застосунків, які фахові знання необхідні Android-розробникам, з яких етапів складається розроблення проєкту та як взаємодіють IT-фахівці, які навички (Softskills) необхідно набути, щоб розвиватися як Android APP Developer, роль pet-проєктів для працевлаштування в IT-сфері початківців.


Фахівці компанії та здобувачі обговорювали важливі якості для ІТ-спеціаліста. Зокрема необхідність грамотного володіння різноманітними навиками, адже робота Android Developer приблизно на 20% складається з написання коду та проєктування, а 80% – тестування та дебагінгу; актуальність набуття знань з мови програмування Kotlin, яка наразі має перевагу над мовою Java в Android-розробленні; необхідність удосконалення володіння англійською мовою, яка дуже важлива для IT-спеціаліста при роботі з фаховою документацією, у спілкуванні із замовниками та співпраці з міжнародними партнерами.


Цікавими також були теми щодо автоматизації розроблення програмного забезпечення, впливу штучного інтелекту та зокрема Chat-GPT на ринок працевлаштування IT-розробників тощо.


Загалом вебінар був пізнавальним і цікавим для майбутніх фахівців ІТ-галузі.


Після зустрічі представники ІТ-компанії «Boosta» поділилися посиланням на запис вебінару та корисними матеріалами, що були запропоновані спікером:


Дякуємо всім учасникам за роботу. Відділ працевлаштування випускників планує з нового навчального року багато зустрічей з роботодавцями-партнерами університету. Тож далі буде…


Опубліковано: 21-06-2023

До 29 червня реєструйтесь на турнір із кібербезпеки!

Наші колеги з КПІ запрошують студентів на змагання з кібербезпеки 💻


До 29 червня реєструйтесь на турнір «Sikorsky CTF 2023», що пройде онлайн 1–2 липня:


https://sikorsky.kpi2023.ctf.in.ua/register


Участь безкоштовна ❗️ Формуйте команди (до 5 осіб кожна) та пробуйте свої сили. Переможці отримають цінні призи.


Докладніша інформація тут: kpi2023.ctf.in.ua


Опубліковано: 20-06-2023

Компанія SoloWay Tech розповіла про тренди в ІТ та пошук роботи

афедра ІТШІК продовжує співпрацю з нашими партнерами в ІТ-компаніях для поліпшення взаємодії між роботодавцями та майбутніми випускниками нашого вишу.


Зокрема 8 червня компанія SoloWay Tech провела корисний вебінар для здобувачів нашої кафедри. Уляна Калинюк, що працює в організації на посаді Chief Human Resources Officer, поділилась цікавою та актуальною інформацією про тренди в ІТ та пошук роботи. Їй допомагала Світлана Олексин — People Operation Manager у SoloWay Tech.


Доповідь розпочалась із загальної презентації компанії, інформації про успішні випадки співпраці, відомих клієнтів, а також досягнення та нагороди фірми. Далі пані Уляна надала поради щодо того, як можна привернути до себе увагу потенційних роботодавців і успішно підготуватись до співбесіди. Пані Світлана доповнила колегу, розповівши про власний досвід співпраці з кандидатами на працевлаштування. Крім того, обговорили і питання, чим слід керуватись при виборі компанії для своєї професійної кар’єри.


На завершення працівниці SoloWay Tech відповіли на всі питання присутніх і поділилися рекомендаціями, які допоможуть у пошуку роботи в ІТ.


Кафедра вдячна колегам-роботодавцям та сподівається на подальшу співпрацю. Очікуємо нових цікавих й корисниих спільних заходів за участю SoloWay Tech!


Опубліковано: 08-06-2023

Наш випускник В. Струзік провів відкриту лекцію

6 червня 2023 року випускник нашої кафедри Владислав Струзік провів відкриту онлайн-лекцію для здобувачів і всіх охочих.


Владислав є доктором філософії (PhD) за спеціальністю «Інформаційні технології», досвідченим практиком-розробником ПЗ, ІТ-фахіцем і консультантом у сфері вебу, БД і не тільки.


Лекцію було присвячено специфіці сучасної роботи в ІТ. Доповідач розповів присутнім, як знайти роботу мрії, на чому зосередити свою увагу при пошуку роботи та проходженні співбесіди тощо. На зустрічі було наведено приклади з особистого досвіду та цікаві робочі моменти.


На лекції були присутні здобувачі 2–5 курсів спеціальності «Комп’ютерні науки», а також викладачі кафедри. Здобувачі ставили цікаві питання, запитували про думку доповідача щодо окремих проблем у сфері ІТ, цікавились сучасними тенденціями та критеріями відбору співробітників.


Зустріч пройшла в теплій атмосфері, присутні подякували Владиславу та запросили відвідати наших здобувачів іще.


Опубліковано: 06-06-2023

8 червня запрошуємо на онлайн-лекцію від SoloWay Tech

Хочете дізнатися, як успішно пройти співбесіду та знайти роботу мрії?

Запрошуємо вас на відкриту онлайн-лекцію компанії SoloWay Tech 8 червня 12:30.


Спікери Світлана Олексин – People Operation Manager та Уляна Калинюк – Chief Human Resources Officer розкажуть про:


На завершення ми відповімо на всі ваші питання та поділимося рекомендаціями, які допоможуть у пошуку роботи в ІТ. Не пропустіть цю можливість!


Опубліковано: 04-06-2023

Дорогі випускники НУХТ, партнери університету! 

Що роблять українці, коли у їх житті біда? 

Перше – запитують «Як Ти?», далі – об’єднуються, підтримують і допомагають один одному. І це дає сили подолати складнощі, повернути втрачений контроль над ситуацією, спокійно та зважено прийняти найбільш раціональні рішення.

Від початку війни вже кожен із нас сприймає слово «тривога» не лише як звукове сповіщення про небезпеку. Чи може тривога у серці кожного бути іще більшою, аніж була дотепер? Так, може.

Під час чергової нічної атаки в результаті падіння уламків БпЛА було ушкоджено будівлі студмістечка Національного університету харчових технологій. Студенти та викладачі, що на той момент перебували у місці подій, живі. Проте, емоційний стан у всієї спільноти університету надскладний.

Ушкодження зазнали будівлі гуртожитків і спорткомплексу. Вже сьогодні проведено демонтаж понівечених вікон, прибирання приміщень і території від розбитого скла, тимчасовий ремонт блоків та кімнат. Проте, для повного відновлення потрібні значні сили і фінансові ресурси.

Університетська спільнота звертається до наших партнерів, випускників і всіх небайдужих із проханням підтримати Національний університет харчових технологій у цей складний час, до кожного, хто має можливість долучитися до відбудови пошкоджених гуртожитків та може зробити благодійний внесок. У призначенні платежу обов’язково вкажіть «благодійна допомога або благодійний внесок».

Відбудуємо альма-матер разом! 

Платіжні реквізити для зарахування в Україні

Номер рахунку: 26006924416969.980 / UA753204780000026006924416969
Валюта рахунку: 980 (UAH)
МФО банку: 320478
Найменування банку: АБ «УКРГАЗБАНК»
Отримувач: БЛАГОД. ОРГ-Я БЛАГ. ФОНД ВИПУСКНИКІВ НАЦ. УН-ТУ ХАРЧ. ТЕХНОЛОГІЙ КРОК НАЗУСТРІЧ
Код ЄДРПОУ / ІПН: 40362136
Призначення платежу: благодійний внесок.

Платіжні реквізити для зарахування коштів в іноземній валюті

Номер рахунку: 26006924416969.840 / UA753204780000026006924416969
Валюта рахунку: 840 (USD)
Отримувач: БЛАГОД. ОРГ-Я БЛАГ. ФОНД ВИПУСКНИКІВ НАЦ. УН-ТУ ХАРЧ. ТЕХНОЛОГІЙ КРОК НАЗУСТРІЧ
Код ЄДРПОУ / ІПН: 40362136
Beneficiary Bank: JSB "UKRGASBANK"
SWIFT BIC: UGASUAUKXXX
Призначення платежу: благодійний внесок

Разом вистоїмо! Дякуємо Збройним Силам України, усім захисникам і захисницям, що тримають небо над нами і боронять Україну!

Ректор НУХТ Олександр Шевченко 


Опубліковано: 02-06-2023

Проведено конференцію СТРІСіТТ-2023

Сьогодні, 1 червня 2023 року, відбулося засідання щорічної, V конференції «Сучасні тенденції розвитку інформаційних систем і телекомунікаційних технологій». Її було проведено о 10:00 онлайн у форматі Зум-конференції.


Ми були раді побачити та почути наших колег — науковців, викладачів і і студентів, які поділилися з публікою своїми результатами досліджень. Усього в засіданні взяло участь 15 осіб.


Спершу зі вступним словом до аудиторії звернувся голова оргкомітету конференції, професор нашої кафедри Сергій Чумаченко. Він привітав учасників, розповів про історію конференції та її організаторів.


Далі було заслухано 4 доповіді від студентів і викладачів. Виступали сьогодні представники НУХТ і Національного транспортного університету. Теми доповідей стосувалися паралельного програмування та розподілених систем, GitHub та роботи з API. Після кожного виступу всі охочі могли поставити свої запитання до доповідачів та почути відповіді.


Наприкінці засідання підсумки конференції підбив секретар оргкомітету Микола Костіков, зазначивши, що загалом цього року було прийнято 51 тези доповідей від 84 учасників, а серед організаторів СТРІСіТТ-2023 є 5 країн, серед яких Україна, Бельгія, Чехія, Німеччина та Велика Британія.


Дякуємо всім за інтерес і активну участь у конференції! Бажаємо подальших творчих успіхів у наукових дослідженнях.


Також запрошуємо всіх охочих до участі в інших наукових заходах на базі НУХТ, зокрема у щорічній конференції з автоматизації та ІТ, яку організовує факультет АКС кожного листопада.


Опубліковано: 01-06-2023

1 червня о 10:00 — конференція з ІТ та телекомунікацій!

Шановні колеги!


Щорічна конференція «Сучасні тенденції розвитку інформаційних систем і телекомунікаційних технологій» пройде вже завтра, в четвер 1 червня о 10:00, онлайн, у форматі Зум-конференції.

Запрошуємо всіх долучитись і виступити та/або послухати доповіді інших.

Формат виступів: із презентацією або без, можна демонструвати екран, від 5 до 10 хв на доповідь + запитання присутніх.

Мова доповіді — українська або англійська.


Пряме посилання для доступу:

https://us04web.zoom.us/j/5348196131?pwd=d45gey6akZ2G4R5uLyyaTWigEiINVs.1

Ідентифікатор конференції (ID): 534 819 6131

Код доступу (Passcode): it2023


Збірник із матеріалами конференції у форматі .pdf буде опубліковано та розіслано всім авторам пізніше.


Опубліковано: 30-05-2023

Як правильно структурувати резюме, коли немає досвіду

Конкуренція в українському IT стрімко зростає: на одну вакансію зараз припадає 28,5 відгуки. Один зі способів виділитися на першому ж етапі відбору — якісне резюме. Але що в ньому писати спеціалісту без досвіду? Як правильно структурувати документ? Про які «сім смертних гріхів» не варто згадувати?

Відповіді на ці та інші питання підготували в компанії SoloWay Tech. Поговоримо і про зміст, і про форму документу.

Зміст

Резюме — це вміння презентувати себе, правильно розставити акценти та підкреслити переваги. Розповідаємо по пунктах, як заповнити документ.

Ім’я та контакти

Як при будь-якій комунікації, спочатку варто представитися, дотримуючись кількох принципів:

    міжнародний стандарт: першим напишіть ім’я, а далі прізвище;

    уніфікація: краще, щоби написання в резюме співпадало з підписом в електронній пошті, на сторінках в соцмережах тощо (так рекрутеру буде легше вас запам’ятати).

Після імені вкажіть контактні дані, щоби з вами могли легко зв’язатися:

    номер телефону в міжнародному форматі (якщо плануєте подаватися на вакансії в міжнародні компанії);

    адресу електронної пошти;

    місто та країну (якщо готові до релокейту, вкажіть це);

    опціонально — посилання на профілі в соцмережах, але тільки ті, де ви представлені як професіонал (LinkedIn, GitHub);

    за необхідності — додайте інші способи зв’язку (WhatsApp, Telegram тощо).

Бажана посада

Рекрутери отримують десятки резюме на день на різні посади, тому важливо вказати, на яку з них ви претендуєте. Сформулюйте назву посади так, як написано в оголошенні про вакансію. Цей пункт особливо важливий для кандидатів без досвіду або з нерелевантним досвідом — адже з їхнього бекграунду незрозуміло, ким вони хотіли би працювати.

Фотографія

Додавати фото чи ні — лише ваше особисте рішення, адже знімок не входить до обов’язкових пунктів резюме. Спеціалісти з найму не наполягають на наявності світлини, але наголошують, що вона допомагає скласти загальне враження про кандидата та краще запам’ятати його.

Якщо ви додаєте фотографію, дотримуйтесь наступних правил:

    Якість. Обирайте чіткі знімки, зроблені при гарному освітленні.

    Впізнаваність. Найкраще підійде портретна фотографія на однотонному фоні: її можна зробити на телефон навіть вдома. 

    Доречність, тобто відповідність бізнес-цілям: світлини з відпустки або вечірок точно не підійдуть. 

Освіта

Інформація про освіту допомагає потенційному роботодавцю скласти уявлення про рівень підготовки кандидата. Саме тому варто вказувати не тільки вищу освіту (адже вона може бути і не фаховою), а й додаткову: курси, тренінги, конференції, які напряму пов’язані з IT.

Досвід роботи

Цей розділ викликає найбільше питань у початківців. Що робити, коли досвіду немає?  Чи варто вказувати нерелевантний досвід? Розповідаємо покроково.

Якщо релевантного досвіду немає, його цілком реально набути. Пам’ятайте: досвід не дорівнює офіційній роботі, яку ви виконували за плату. Для резюме новачка в IT підійдуть не тільки комерційні, але й будь-які інші кейси: головне, щоби вони показували вміння та навички.

Дуже поширена помилка — не писати нічого, вважаючи роботу, яку ви виконували, «неповноцінною». Такою роботою можуть бути:

    практичні завдання, які ви отримували на IT-курсах;

    пет-проєкти, тобто робота на волонтерських засадах;

    особисті розробки, наприклад, сайт, створений за власною ініціативою;

    тестові завдання для інших компаній.

Будь-який з цих проєктів не тільки можна, а й потрібно додати в резюме за таким принципом:

    дотримуйтесь зворотного хронологічного порядку: почніть з останнього кейсу та закінчить першим;

    для кожного пункту вказуйте назву проєкту, час виконання, короткий опис, ваше завдання та мету, якої досягли.

Якщо ж ви маєте нерелевантний досвід:

    Опціонально — коротко опишіть, чим займалися раніше: це допоможе рекрутеру створити про вас загальне уявлення.

    Подумайте, який ваш досвід дотичний до посади, на яку ви подаєтеся, та опишіть його докладніше. Наприклад, ви займалися перекладами з англійської, отже, маєте високий рівень мови та зможете спілкуватися з міжнародними замовниками.

Професійні навички

Саме hard skills дають потенційному роботодавцю уявлення, чим ви можете бути корисні бізнесу.

    Опишіть технології, мови програмування та рівень володіння ними: почніть з тих, якими володієте найкраще.

    Не прикрашайте інформацію: професійні навички дуже легко перевіряються на першому ж інтерв’ю.

    Якщо вивчали якусь технологію тільки в теорії, але не працювали з нею — вкажіть це.

    Якщо досвіду ще немає зовсім, варто написати, що ви в процесі навчання та в перспективі хотіли би працювати в певному напрямку. 

Знання іноземних мов

Без знання англійської знайти роботу в IT дуже важко. Чим вищий рівень мови — тим краще. Вказуйте його за міжнародною системою (В2, С1 тощо) та не обманюйте потенційного роботодавця, адже це з’ясується на співбесіді.

Якщо володієте іншими іноземними мовами, також вкажіть їхній рівень: вони можуть стати додатковою перевагою (в залежності від ринків, на яких працює компанія).

Soft skills та хобі

Хоча цей пункт не є обов’язковим у резюме, він може додати пазли до вашого портрету. Для цього потрібні певні умови:

    Вказуйте лише ті інтереси, що перетинаються з діяльністю компанії: наприклад, гра на ударних — доречне хобі для кандидата, що подається на вакансію для розробки музичних застосунків.

    Описуючи soft skills, уникайте «семи смертних гріхів», на які часто скаржаться рекрутери. Йдеться про риси, які настільки часто вказують у резюме, що вони перетворилися на штампи: пунктуальність, стресостійкість, комунікабельність тощо. Нічого нового про вас такий перелік не повідомить.

    Якщо хочете підкреслити якісь якості, робіть це на конкретних прикладах: цілеспрямований — бо за півроку вивчив іспанську, щоби потрапити до омріяного проєкту.

Форма

Рекрутер оцінює кандидата не тільки за змістом, але й за формою резюме: структура, чіткість, грамотність багато говорять про підхід людини до вирішення професійних задач.

Дизайн

Основний принцип: чим простіше — тим краще. Задача дизайну — не відволікати увагу від змісту, а, навпаки, допомагати якнайшвидше зчитувати його.

    Оберіть для всього документу єдиний стиль та розмір шрифту, зручний для читання.

    Структуруйте резюме: розбийте інформацію на блоки («Посада», «Освіта», «Досвід» тощо). Виділіть назву кожного блоку за допомогою напівжирного шрифту. 

    Уникайте додаткових елементів: смайлів, таблиць, логотипів, підкреслень — вони заважають сприймати інформацію.

    Не розфарбовуйте резюме: кольоровий шрифт може «зникнути» при чорно-білому друці. Оптимальний вигляд документу — чорний шрифт на білому фоні.

    Оберіть зручний формат: наприклад, pdf або doc (можливо, побажання щодо формату рекрутер вкаже у вакансії).

Мова

Оптимально створити резюме двома мовами — українською та англійською (якщо ви нею володієте). Часто кандидати відгукуються на вакансію тією мовою, якою вона написана. Український варіант знадобиться для місцевих невеликих компаній або державного сектору. Англомовний — для компаній, що знаходяться за кордоном або мають змішаний склад.

Створюючи англомовне резюме:

    перевірте текст на помилки: скористайтесь онлайн-сервісом Grammarly або попросіть носія мови вичитати текст;

    використовуйте лексику та граматику, що відповідають вашому реальному рівню знання мови: будьте готові детальніше обговорювати резюме на співбесіді.

Обсяг

Будьте лаконічні: оптимальний обсяг резюме — до двох сторінок для спеціалістів с досвідом та одна — для новачків.

Не варто штучно збільшувати резюме за рахунок розлогих описів та шаблонних фраз: це тільки заважатиме рекрутеру знайти ключову інформацію.

Висновки

Навіть якщо ви тільки починаєте шлях в IT, цілком реально скласти повноцінне та ефективне резюме. Для цього варто пам’ятати про три основних принципа:

1.    Покажіть, що ви відповідаєте вакансії та можете бути корисними бізнесу. Серед вашого досвіду, hard або хоча би soft skills має бути те, що перетинається з вимогами до кандидата.

2.    Допоможіть ідентифікувати та запам’ятати вас. Представтеся, за бажанням додайте фотографію. Викладіть інформацію лаконічно, структурно та зрозуміло: ніхто не буде витрачати час на те, щоби розбиратися в простирадлах тексту.

3.    Відповідайте за все, що пишете. Будьте готові, що вас попросять підтвердити будь-яку інформацію на практиці.


Опубліковано: 17-05-2023

5 квітня проведено секцію «Інформаційні технології» щорічної конференції НУХТ

У рамках 89 Міжнародної наукової конференції молодих учених, аспірантів і студентів «Наукові здобутки молоді — вирішенню проблем

харчування людства у XXI столітті», що проводилась на базі НУХТ 3–7 квітня 2023 р., було проведено секцію з ІТ.


Засідання пройшло онлайн у форматі Зум-конференції. У роботі нашої секції взяло участь 26 осіб. Заслухано 5 доповідей, із них 3 — від студентів і аспірантів НУХТ, 2 — від здобувачів Київського національного університету імені Тараса Шевченка.


За результатами збору тез доповідей по нашій секції прийнято до публікації 46 матеріалів, які ввійшли до збірника конференції. Це рекордна кількість учасників за останні 10 років проведення конференції! Дуже раді, що попри війну та всі несприятливі обставини українська наука продовжує розвиватись, а молоді науковці активно займаються дослідженнями та презентують свої результати громадськості.


Найкращі доповіді секції посіли призові місця. Серед викладачів кафедри, які найбільш плідно займаються науковою роботою зі студентами, відзначено Миколу Костікова, Наталію Ліманську та Сергія Грибкова.


Зі збірником матеріалів конференції всі охочі можуть ознайомитись на нашому сайті в розділі «Наука» → «Конференції».


Дякуємо всім за участь і до нових зустрічей на інших наукових конференціях у нашому університеті!



Опублікований: 05-04-2023

Конкурс наукових досліджень із ІТ від ХНТУ

Херсонський національний технічний університет (м. Хмельницький) ініціює проведення Всеукраїнського конкурсу наукових досліджень студентів «Інформаційні технології в науці та виробництві»


Участь безкоштовна! Роботи подаються до 1 лютого 2024 року на пошту: ludtim@ukr.net


Конкурс проводиться у два етапи:


Докладніша інформація на офіційній сторінці заходу: http://kntu.net.ua/ukr/Nauka/Konkursi


Опубліковано: 27-11-2023